STIHL MSA 190 T motorová pila
Kód: MA052000016Detailní popis produktu
Akumulátorová pila MSA 190 T: pro přesné a jemné řezy při údržbě stromů
Akumulátorová řetězová pila STIHL MSA 190 T je výkonná pila pro profesionální použití v arboristice. Je vhodná jak pro údržbu korun stromů, tak pro odstraňování odumřelého dřeva nebo výhonů a větví. S pilou STIHL MSA 190 T mohou profesionální ošetřovatelé stromů vykonávat svou práci ergonomicky a efektivně, a to i v místech citlivých na hluk. Jako akumulátor pro STIHL MSA 190 T se doporučuje STIHL AP 200 S ze systému STIHL AP.
Díky vysoké rychlosti řetězu a silnému zrychlení můžete s motorovou pilou STIHL MSA 190 T provádět jemné a mimořádně přesné řezy – pila dosahuje rychlosti řetězu až 20 m/s. Doraz s hroty fixuje pilu na místě na dřevě, což usnadňuje obzvláště přesné řezání. Dodatečně lze namontovat také kovový doraz s hroty. Mechanický ovládací systém s bočním blokovacím tlačítkem a ergonomickou pákou umožňuje pohodlné ovládání.
Další výhodou této arboristické pily je, že ji lze používat v oblastech citlivých na hluk, jako jsou obytné oblasti, okolí pečovatelských zařízení, škol nebo nemocnic. Komfortní kroužek pro snadné upevnění zlepšuje manipulaci s pilou a umožňuje větší volnost pohybu.
Všechno akumulátorové nářadí v rámci systému STIHL AP bylo navrženo pro profesionální použití a každodenní práci i v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Z tohoto důvodu jsou certifikována jako odolná proti stříkající vodě a jejich účinnost je ověřena i náročnými interními testy. Zkouška odolnosti proti stříkající vodě je mimo jiné sladěna s normou IPX4.
Upozornění: Tato arboristická řetězová pila je určena pouze pro použití odborníky vyškolenými v oblasti údržby stromů. Používání tohoto nástroje bez řádného proškolení může vést k vážnému zranění.
Výbava a funkce
Boční napínání řetězu
PRO SNADNÉ A OPĚTOVNÉ NAPNUTÍ ŘETĚZU. Boční napínání řetězu umožňuje chráněné, jednoduché a rychlé napínání a výměnu řetězu. Napínací šroub se ovládá bočně přes kryt řetězového kola.
Ovládací páka s funkcí potenciometru
PRO POHODLNOU MANIPULACI. Ovládací páka s funkcí potenciometru umožňuje plynule regulovat otáčky akumulátorové řetězové pily, a tím snadno ovládat a nastavovat její výkon podle potřeby. U motorových pil určených pro běžné použití je funkce potenciometru integrována do plynové páky.
Obouruční ovládání
ZAJIŠŤUJE POHODLNOU PRÁCI. Vaše řetězová pila STIHL má ergonomicky tvarovanou trubku rukojeti a pohodlnou zadní ovládací rukojeť s měkkými komponenty. Díky tomuto obouručnímu ovládání můžete pracovat ve všech polohách příjemně, úsporně a bezpečně.
Transparentní olejová nádrž
SNADNÁ KONTROLA STAVU NAPLNĚNÍ. Průhledná olejová nádrž umožňuje snadnou a rychlou kontrolu hladiny oleje pro mazání řetězu. Vždy tak víte, kdy je třeba doplnit olej, abyste mohli dlouhodobě a efektivně pracovat.
Motor EC
NÍŽKÉ NÁROKY NA ÚDRŽBU A EFEKTIVITA. Díky kompaktní konstrukci, nízké hmotnosti a vysoké účinnosti umožňuje EC motor energeticky efektivní práci. Kromě toho má tento motor dlouhou životnost.
Konstantní výkon
KONSTANTNÍ VÝKON BEZ OHLEDU NA STAV NABITÍ BATERIE. U akumulátorového nářadí jiných značek se výkon během práce obvykle snižuje s vybíjením akumulátoru. U akumulátorového nářadí STIHL s funkcí CONSTANT POWER tomu tak ale není. Díky chytré elektronice pracuje váš stroj STIHL s konstantně vysokým výkonem.
Beznástrojový uzávěr olejové nádrže
RYCHLÉ A SNADNÉ POUŽITÍ. Díky bajonetovému uzávěru můžete víčko palivové nádrže bez použití nářadí otevřít a zavřít v několika jednoduchých krocích.
Použití bez ochrany sluchu
Z důvodu akumulátorové technologie je toto nářadí zvláště vynikajícím řešením v klidových zónách, jako jsou zahrady nemocnic, parky a obytné zóny.
Skládací závěsné poutko
BEZPEČNÁ MANIPULACE. Díky sklopnému závěsnému poutku můžete stroj připevnit k závěsnému lanu a poté jej vytáhnout do koruny stromu nebo jej odtud spustit dolů. Můžete jej také použít k zajištění elektrického nářadí. Ve složeném stavu poutko nepřekáží při práci ani při skladování.
POWER BOOST
MAXIMÁLNÍ ZVÝŠENÍ VÝKONU. Díky inteligentní elektronice spolu elektrické nářadí a akumulátory STIHL komunikují. Pokud jsou zařízení a akumulátor vybaveny funkcí POWER BOOST, poskytuje akumulátor vždy maximální možný výkon pro příslušné použití. Aby byla zajištěna optimální životnost akumulátoru, přístroj při příliš intenzivním používání dočasně upraví výkon.
Certifikace IPX4
OCHRANA PROTI STŘÍKAJÍCÍ VODĚ. Třídy ochrany IPX definují ochranu elektrických strojů proti vlhkosti. Zkouška ochrany proti vlhkosti je definována v různých stupních. IPX4 certifikuje ochranu proti stříkající vodě ze všech stran. Akumulátorové nářadí s touto certifikací je proto určeno pro každodenní použití, a to i v deštivých podmínkách.
Rekuperace
REKUPERACE ENERGIE. Energie získaná při brzdění po uvolnění plynu se vrací zpět do baterie a prodlužuje tak její životnost. Nemá však vliv na provozní dobu baterie.
Ochrana proti přetížení
Při přetížení elektromotor automaticky aktivuje ochranu před tepelným poškozením. Červená pojistka automaticky vyskočí a motor se vypne. Po uplynutí cca 1 minuty se motor ochladí a pila se může po stisknutí pojistky opět uvézt do provozu.
Funkce studeného startu
SPOLEHLIVÉ STARTOVÁNÍ PŘI NÍZKÝCH TEPLOTÁCH. Baterie pracují na plný výkon pouze při ideálních teplotách. Pokud je příliš chladno, obvykle trvá, než se baterie zahřeje. Díky funkci studeného startu je nářadí připraveno k okamžitému startu i při nízkých teplotách do -20 °C a nabízí téměř stejný výkon jako při ideálních teplotách.
Technické údaje
- Jmenovité napětí: 36 V
- Příkon: 1,25 kW
- Výkon: 1,0 kW
- Aku systém: AP
- Doba provozu s akumulátorem AP 200 S: 48 min
- Doba provozu s akumulátorem AP 300 S: 75 min
- Doba provozu s akumulátorem AP 500 S: 90 min
- Hmotnost stroje: 2,6 kg
- Stupeň ochrany: IPX4
- Hladina akustického tlaku: 91 dB(A)
- Hladina akustického výkonu: 99 dB(A)
- Vibrační hodnota vlevo: 3,8 m/s²
- Vibrační hodnota vpravo: 3,9 m/s²
Seznam kompatibilních vodících lišt a parametrů pro výběr řetězu
Stroj je dodáván s
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Akumulátorové pily |
|---|---|
| Akumulátorový systém: | STIHL AP |
| Řezná délka: | 30 cm |
| Váha těla stroje: | 2,60 kg |
| Výbava: | Horní rukojeť |
| Výkon: | 1,20 kW |
| Jmenovité napětí: | 36 V |
| Max. napětí: | 40 V |
| Spotřeba energie: | 1,50 kW |
| Doporučený akumulátor: | AP 200 S |
| Max. provozní doba akumulátoru AP 200 S: | 48 min |
| Systémová hmotnost bez akumulátoru: | 2,97 kg |
| Šířka drážky: | 1,1 mm |
| Rozteč pilového řetězu: | 1/4"P |
| Délka zařízení s ozubeným dorazem: | 30,6 cm |
| Hladina akustického tlaku: | 91 dB(A) |
| Hladina akustického výkonu: | 99 dB(A) |
| Vibrační hodnota vlevo: | 3,8 m/s² |
| Vibrační hodnota vpravo: | 3,9 m/s² |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Výrobní společnost : | Stihl |
|---|---|
| Adresa : | Andreas STIHL, spol. s r. o. Chrlická 753 66442 Modřice |
| E-mail : | support@stihl.cz |





