STIHL MS 311 motorová pila
Kód: 11402000746Detailní popis produktu
MS 311: Všestranně využitelná pila s moderní koncepcí motoru 2-MIX o výkonu 3,1kW
Tuto výkonnou motorovou pilu ocení zejména zemědělci a specialisté na údržbu zahrad. Motor STIHL 2-MIX zaujme výkonem 3,1 kW (4,2 k).
Předřazené odlučování prodlužuje provozní dobu, protože hrubé částice jsou odstraněny dříve, než se dostanou do filtru, a filtr je proto třeba čistit méně často. Při dodatečném vybavení volitelně dodávaným vzduchovým filtrem HD2 má vaše benzínová řetězová pila STIHL MS 311 dokonce i systém vzduchového filtru s dlouhou životností. Pro ochranu vašich svalů a kloubů snižuje antivibrační systém STIHL vibrace motoru. Tyto funkce vám také pomohou efektivně pracovat s benzínovou řetězovou pilou STIHL MS 311:
- Dekompresní ventil snižuje potřebnou tažnou sílu vyvíjenou na startovací lano. To vám usnadní startování a ochrání motor.
- Díky ovládání jednou pákou máte pravou ruku vždy na rukojeti, což je obzvláště pohodlné a bezpečné.
- Aby byla vaše řetězová pila vždy správně namazána, systém STIHL Ematic směruje olej do pilového řetězu tam, kde je potřeba. Tím je také zajištěna nízká spotřeba oleje.
Výbava a funkce
Antivibrační systém STIHL
PRO PŘÍJEMNĚJŠÍ PRÁCI. Působením síly na zařízení dochází k vibracím, které jsou patrné především v oblasti rukojeti. Tlumicí a pružicí prvky antivibračního systému STIHL redukují přenos vibrací motoru do oblasti úchopu a tím na vaše tělo. Výsledkem je, že zařízení můžete držet klidněji a pracovat s mnohem menší únavou.
Manuální dekomprese
ÚSPORNÝ START. Dekompresní ventil usnadňuje startování zařízení. Při spuštění můžete otevřením ventilu nechat uniknout část stlačené směsi z válce. Tím se šetří náběhový systém a vy musíte vyvinout menší sílu na startovací lano.
Kompenzátor
NIŽŠÍ NÁROKY NA ÚDRŽBU. Řídicí systém v karburátoru, kompenzátor, zajišťuje vyrovnáváním tlaku, že výkon motoru, kvalita výfukových plynů a spotřeba paliva zůstávají po dlouhou dobu téměř konstantní i přes rostoucí znečištění vzduchového filtru. Vzduchový filtr proto čistěte až tehdy, když nastane citelný pokles výkonu. Tímto způsobem můžete dlouhodobě pracovat bez údržby.
Olejové čerpadlo s řízenou dodávkou oleje
Dovoluje přesné dávkování oleje v závislosti na potřebě. Označení E zaručuje v každém případě dostatečné množství oleje. Profesionálové dávkují jemněji. Je možné snížení dodávaného oleje až o 50%.
Motor STIHL 2-mix
OBZVLÁŠTĚ ÚSPORNÝ. S motorem STIHL 2-Mix snížíte znečištění výfukovými plyny i spotřebu a tím i provozní náklady. Tento dvoutaktní motor je konstruován s nízkými nároky na údržbu a efektivně využívá palivo i při vysokém výkonu. Jako palivo používejte směs benzínu a motorového oleje. Motor STIHL 2-Mix splňuje přísnou emisní směrnici EU Stage V.
Čtyřkanálová technologie STIHL
Čtyři přepouštěcí kanály uvedou směs paliva a vzduchu před zapálením do vířivého pohybu. Tak se palivo optimálně spálí a zvýší se výrazně účinnost motoru. Výsledek: menší spotřeba a vysoký točivý moment v širokém rozsahu otáček.
Boční napínání řetězu
PRO SNADNÉ A OPĚTOVNÉ NAPNUTÍ ŘETĚZU. Boční napínání řetězu umožňuje chráněné, jednoduché a rychlé napínání a výměnu řetězu. Napínací šroub se ovládá bočně přes kryt řetězového kola.
Předehřívání karburátoru
PRO SPOLEHLIVÝ PROVOZ I V ZIMĚ. Na pily STIHL s předehřevem karburátoru je i ve studeném ročním období spolehnutí: V zimním nastavení obtéká karburátor předehřátý nasávaný vzduch . Tím se zabrání jeho zamrznutí. Pro přepnutí z letního na zimní provoz stačí jednoduchý pohyb ruky.
Uzávěr nádrže bez potřeby nářadí
RYCHLÉ A SNADNÉ POUŽITÍ. Díky víčku palivové nádrže, které nevyžaduje použití nářadí, můžete díky bajonetovému zámku otevřít a zavřít nádrž na olej a palivo v několika málo krocích.
Systém STIHL ematic
NIŽŠÍ SPOTŘEBA OLEJE. Systém STIHL Ematic tvoří vodicí lišta STIHL Ematic nebo Ematic S, řetěz STIHL Oilomatic a olejové čerpadlo s regulací oleje. Zajišťuje, aby se olej na mazání řetězu dostal tam, kde je potřeba. Díky tomu můžete snížit spotřebu oleje až o 50 %. Pokud často pracujete v prašných podmínkách nebo používáte dlouhé vodicí lišty, můžete díky novému systému olejového čerpadla kdykoliv snadno a rychle zvýšit množství oleje.
Dlouhodobý systém filtrace vzduchu
DELŠÍ ŽIVOTNOST FILTRU. Předběžná separace odstraňuje hrubé, větší částice z proudu vzduchu dříve, než se dostanou k vlastnímu filtru. Filtr HD2 zabraňuje pronikání jemného prachu do motoru, což zajišťuje dlouhou životnost motoru, dlouhé intervaly čištění a snadnou údržbu řetězové pily. O dlouhodobém systému vzduchového filtru pro řetězové pily hovoříme pouze v případě, že je vybaven předseparací a filtrem HD2. S tímto systémem získáte ve srovnání s běžnými systémy vzduchových filtrů výrazně delší životnost.
Technické údaje
- Zdvihový objem: 59 cm³
- Výkon: 3,1 kW
- CO2: 653 g/kWh
- Hmotnost stroje: 6,2 kg
- Výkon: 2 kg/kW
- Hladina akustického tlaku: 105 dB(A)
- Hladina akustického výkonu: 115 dB(A)
- Vibrační hodnota vlevo: 4 m/s²
- Vibrační hodnota vpravo: 4 m/s²
Seznam kompatibilních vodících lišt a parametrů pro výběr řetězu
Stroj je dodáván s
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Benzínové pily |
|---|---|
| Řezná délka: | 40 cm |
| Váha těla stroje: | 6,30 kg |
| Výkon: | 3,10 kW |
| Zdvihový objem: | 59 cm³ |
| CO₂: | 653 g/kWh |
| Hmotnost systému bez paliva: | 7,38 kg |
| Výkon na hmotnost: | 2 kg/kW |
| Šířka drážky: | 1,6 mm |
| Rozteč pilového řetězu: | 3/8" |
| Délka zařízení s ozubeným dorazem: | 45,8 cm |
| Hladina akustického tlaku: | 105 dB(A) |
| Hladina akustického výkonu: | 115 dB(A) |
| Vibrační hodnota vlevo: | 4 m/s² |
| Vibrační hodnota vpravo: | 4 m/s² |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Výrobní společnost : | Stihl |
|---|---|
| Adresa : | Andreas STIHL, spol. s r. o. Chrlická 753 66442 Modřice |
| E-mail : | support@stihl.cz |





