STIHL MS 231 motorová pila
Kód: 11432000520Detailní popis produktu
MS 231: Kompaktní pila o výkonu 2,0 kW
Pokud chcete vytvářet zásoby dřeva a potřebujete k tomu vhodnou motorovou pilu, je benzínová motorová pila STIHL MS 231 velmi dobrou volbou. Kompaktní konstrukce a vysoký řezný výkon vám umožní efektivní práci na vlastní zahradě nebo i v lese. Tato řetězová pila je také velmi oblíbená v řemeslných dílnách pro práci se dřevem.
Benzínová řetězová pila STIHL MS 231 je díky výkonnému motoru STIHL 2-MIX o výkonu 2,0 kW (2,7 k) vhodná zejména pro řezání palivového dříví. Tuto benzínovou řetězovou pilu můžete volitelně vybavit systémem STIHL ElastoStart. Ten vás podpoří již při startování tím, že se vyhnete případným výkonovým špičkám a ulevíte tak svým svalům a kloubům.
Abyste mohli pracovat co nejefektivněji, je řetězová pila vybavena uzávěrem palivové nádrže s možností otevírání bez použití nářadí a předřazeným odlučovačem pro filtr. Pokud tuto řetězovou pilu dodatečně vybavíte vzduchovým filtrem HD2, bude vaše pila mít trvalý systém vzduchového filtru. To vám umožní pracovat dlouho bez přerušení. Antivibrační systém STIHL chrání vaše svaly a klouby a ulehčí vám tak práci s řetězovou pilou STIHL MS 231.
Výbava a funkce
Antivibrační systém STIHL
PRO PŘÍJEMNĚJŠÍ PRÁCI. Působením síly na zařízení dochází k vibracím, které jsou patrné především v oblasti rukojeti. Tlumicí a pružící prvky antivibračního systému STIHL redukují přenos vibrací motoru do oblasti úchopu a tím na vaše tělo. Výsledkem je, že zařízení můžete držet klidněji a pracovat s mnohem menší únavou.
Kompenzátor
NIŽŠÍ NÁROKY NA ÚDRŽBU. Řídicí systém v karburátoru, kompenzátor, zajišťuje vyrovnáváním tlaku, že výkon motoru, kvalita výfukových plynů a spotřeba paliva zůstávají po dlouhou dobu téměř konstantní i přes rostoucí znečištění vzduchového filtru. Vzduchový filtr proto čistěte až tehdy, když nastane citelný pokles výkonu. Tímto způsobem můžete dlouhodobě pracovat bez údržby.
Dlouhodobý systém filtrace vzduchu
DELŠÍ ŽIVOTNOST FILTRU. Předběžná separace odstraňuje hrubé, větší částice z proudu vzduchu dříve, než se dostanou k vlastnímu filtru. Filtr HD2 zabraňuje pronikání jemného prachu do motoru, což zajišťuje dlouhou životnost motoru, dlouhé intervaly čištění a snadnou údržbu řetězové pily. O dlouhodobém systému vzduchového filtru pro řetězové pily hovoříme pouze v případě, že je vybaven předseparací a filtrem HD2. S tímto systémem získáte ve srovnání s běžnými systémy vzduchových filtrů výrazně delší životnost.
Motor STIHL 2-mix
OBZVLÁŠTĚ ÚSPORNÝ. S motorem STIHL 2-Mix snížíte znečištění výfukovými plyny i spotřebu a tím i provozní náklady. Tento dvoutaktní motor je konstruován s nízkými nároky na údržbu a efektivně využívá palivo i při vysokém výkonu. Jako palivo používejte směs benzínu a motorového oleje. Motor STIHL 2-Mix splňuje přísnou emisní směrnici EU Stage V.
Boční napínání řetězu
PRO SNADNÉ A OPĚTOVNÉ NAPNUTÍ ŘETĚZU. Boční napínání řetězu umožňuje chráněné, jednoduché a rychlé napínání a výměnu řetězu. Napínací šroub se ovládá bočně přes kryt řetězového kola.
Uzávěr nádrže bez potřeby nářadí
RYCHLÉ A SNADNÉ POUŽITÍ. Díky víčku palivové nádrže, které nevyžaduje použití nářadí, můžete díky bajonetovému zámku otevřít a zavřít nádrž na olej a palivo v několika málo krocích.
Předehřívání karburátoru
PRO SPOLEHLIVÝ PROVOZ I V ZIMĚ. Na pily STIHL s předehřevem karburátoru je i ve studeném ročním období spolehnutí: V zimním nastavení obtéká karburátor předehřátý nasávaný vzduch . Tím se zabrání jeho zamrznutí. Pro přepnutí z letního na zimní provoz stačí jednoduchý pohyb ruky
Technické údaje
- Zdvihový objem: 42,6 cm³
- Výkon: 2,0 kW
- CO2: 819 g/kWh
- Hmotnost: 4,8 kg
- Výkon: 2,4 kg/kW
- Hladina akustického tlaku: 103 dB(A)
- Hladina akustického výkonu: 113 dB(A)
- Vibrační hodnota vlevo: 3,9 m/s²
- Vibrační hodnota vpravo: 3,9 m/s²
Seznam kompatibilních vodících lišt a parametrů pro výběr řetězu
Stroj je dodáván s
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Benzínové pily |
|---|---|
| Řezná délka: | 35 cm |
| Váha těla stroje: | 4,80 kg |
| Výkon: | 2,00 kW |
| Zdvihový objem: | 42,6 cm³ |
| CO₂: | 819 g/kWh |
| Hmotnost systému bez paliva: | 5,48 kg |
| Výkon na hmotnost: | 2,40 kg/kW |
| Šířka drážky: | 1,3 mm |
| Rozteč pilového řetězu: | 3/8"P |
| Délka zařízení s ozubeným dorazem: | 42,4 cm |
| Hladina akustického tlaku: | 103 dB(A) |
| Hladina akustického výkonu: | 113 dB(A) |
| Vibrační hodnota vlevo: | 3,9 m/s² |
| Vibrační hodnota vpravo: | 3,9 m/s² |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Výrobní společnost : | Stihl |
|---|---|
| Adresa : | Andreas STIHL, spol. s r. o. Chrlická 753 66442 Modřice |
| E-mail : | support@stihl.cz |





