STIHL MS 194 T motorová pila
Kód: 11372000320Detailní popis produktu
STIHL MS 194 T – Profesionální jednoruční pila pro péči o stromy
Lehká a výkonná motorová pila STIHL MS 194 T je ideální pro arboristy, sadaře i profesionály v údržbě zeleně. Díky kompaktní konstrukci a hmotnosti kolem 3,3 kg umožňuje pohodlnou práci jednou rukou při ořezávání větví a tvarování korun stromů. Výkonný motor 2-MIX zajišťuje nízkou spotřebu paliva a snížené emise, zatímco perfektní vyvážení a antivibrační systém poskytují vysoký komfort i při delším nasazení. Pila se snadno ovládá díky jednopákovému ovládání a bočnímu napínání řetězu, což urychluje údržbu a nastavování. Kompatibilita s pilovými řetězy 1/4" P zaručuje přesné a čisté řezy, takže je vhodná pro profesionální stromovou chirurgii, prořezávky ovocných stromů i údržbu městské zeleně. Jednoruční motorové pily jsou určeny výhradně pro vyškolené profesionály v oblasti arboristiky.
Výbava a funkce
Uzávěr nádrže bez použití nářadí
RYCHLÉ A SNADNÉ POUŽITÍ. Díky víčku palivové nádrže, které nevyžaduje použití nářadí, můžete díky bajonetovému zámku otevřít a zavřít nádrž na olej a palivo v několika málo krocích.
Boční napínání řetězu
PRO SNADNÉ A OPĚTOVNÉ NAPNUTÍ ŘETĚZU. Boční napínání řetězu umožňuje chráněné, jednoduché a rychlé napínání a výměnu řetězu. Napínací šroub se ovládá bočně přes kryt řetězového kola.
Motor STIHL 2-MIX
OBZVLÁŠTĚ ÚSPORNÝ. S motorem STIHL 2-Mix snížíte znečištění výfukovými plyny i spotřebu a tím i provozní náklady. Tento dvoutaktní motor je konstruován s nízkými nároky na údržbu a efektivně využívá palivo i při vysokém výkonu. Jako palivo používejte směs benzínu a motorového oleje. Motor STIHL 2-Mix splňuje přísnou emisní směrnici EU Stage V.
Matice krytu řetězky jištěné proti ztrátě
OCHRANA PROTI ZTRÁTĚ. Matice jsou ke krytu řetězky připevněny pevně. To znemožňuje, aby matice při sejmutí krytu vypadly a ztratily se.
Ruční palivové čerpadlo
ZAJIŠŤUJE MÉNĚ STARTOVACÍCH CYKLŮ. Ruční palivové čerpadlo snižuje počet startovacích zdvihů, a tím urychluje proces startování. To je užitečné zejména po delších provozních přestávkách. Za tímto účelem čerpadlo před spuštěním několikrát zapněte. Tím zajistíte, že je v karburátoru dostatečné množství benzínu při startování.
Skládací závěsné poutko
BEZPEČNÁ MANIPULACE. Díky sklopnému závěsnému poutku můžete stroj připevnit k závěsnému lanu a poté jej vytáhnout do koruny stromu nebo jej odtud spustit dolů. Můžete jej také použít k zajištění elektrického nářadí. Ve složeném stavu poutko nepřekáží při práci ani při skladování.
Kompenzátor
NIŽŠÍ NÁROKY NA ÚDRŽBU. Řídicí systém v karburátoru, kompenzátor, zajišťuje vyrovnáváním tlaku, že výkon motoru, kvalita výfukových plynů a spotřeba paliva zůstávají po dlouhou dobu téměř konstantní i přes rostoucí znečištění vzduchového filtru. Vzduchový filtr proto čistěte až tehdy, když nastane citelný pokles výkonu. Tímto způsobem můžete dlouhodobě pracovat bez údržby.
Čtyřkanálova technologie STIHL
Čtyři přepouštěcí kanály uvedou směs paliva a vzduchu před zapálením do vířivého pohybu. Tak se palivo optimálně spálí a zvýší se výrazně účinnost motoru. Výsledek: menší spotřeba a vysoký točivý moment v širokém rozsahu otáček.
Kryt řetězu jištěný proti ztrátě
Kryt řetězu je upevněn přímo na víko řetězky, díky tomu je s pilou pevně fixován a spojen. Pracovník může kryt řetězu uvázat prostřednictvím oka k opasku. Tento kryt řetězu pokrývá i ozubený doraz pily, proto zabraňuje zranění a poškození řezné části pily.
Technické údaje
- Zdvihový objem: 31.8 cm³
- Výkon: 1,4 kW
- CO2: 803 g/kWh
- Hmotnost: 3,3 kg
- Hmotnostní výkon: 2,4 kg/kW
- Hladina akustického tlaku: 100 dB(A)
- Hladina akustického výkonu: 110 dB(A)
- Vibrační hodnota vlevo: 3,6 m/s²
- Vibrační hodnota vpravo: 3,6 m/s²
Seznam kompatibilních vodících lišt a parametrů pro výběr řetězu
Stroj je dodáván s
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Benzínové pily |
|---|---|
| Řezná délka: | 30 cm |
| Váha těla stroje: | 3,30 kg |
| Výbava: | Horní rukojeť |
| Výkon: | 1,40 kW |
| Zdvihový objem: | 31,8 cm³ |
| CO₂: | 803 g/kWh |
| Výkon na hmotnost: | 2,40 kg/kW |
| Šířka drážky: | 1,1 mm |
| Rozteč pilového řetězu: | 3/8"P |
| Délka zařízení s ozubeným dorazem: | 26,5 cm |
| Hladina akustického tlaku: | 100 dB(A) |
| Hladina akustického výkonu: | 110 dB(A) |
| Vibrační hodnota vlevo: | 3,6 m/s² |
| Vibrační hodnota vpravo: | 3,6 m/s² |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
| Výrobní společnost : | Stihl |
|---|---|
| Adresa : | Andreas STIHL, spol. s r. o. Chrlická 753 66442 Modřice |
| E-mail : | support@stihl.cz |





